Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze chodziłam do szkoły podstawowej, modne były dwie rzeczy: pamiętniki i tzw. “złote myśli”. Pamiętnik był małym albumem, do którego wpisywało się jakieś miłe wierszyki w stylu “Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Natomiast “złote myśli” były zeszytem, w którym odpowiadało się na pytania zadane przez autora. Pamiętacie?

Dzisiaj ja zapraszam Was na osobisty wpis, dzięki któremu będziecie mogli mnie odrobinę bliżej poznać, a który jest właśnie odpowiedzią na pytania ze “złotych myśli”. Znalazłam w Google zdjęcia takich zeszytów, wybrałam dwadzieścia pięć pytań i… napisałam.

 1. Imię i nazwisko: Barbara Dudzik.
 2. Czy masz sympatię? (najważniejsze pytanie w tamtych czasach, haha): Tak, od dwudziestu jeden lat tę samą.
 3. Podaj inicjały: S.D.
 4. Czym się interesujesz? Łatwiej byłoby napisać, czym się nie interesuję. Ale spróbuję. Ogólnie światem, lubię dużo wiedzieć na różne tematy. Bardzo interesuje mnie rozwój dziecka, człowieka, ale ujmowany całościowo, nie jakaś jedna działka. Lubię muzykę, bardzo różnorodną, począwszy od klasyki, przez rock, metal, na jazzie kończąc. Uwielbiam poszukiwać kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. I lubię się uczyć 🙂
 5. Ulubiona piosenkarka: Ze wszystkim, czego słucham, jest tak, że ktoś przychodzi i odchodzi, przemija. Ale są wykonawcy, których nigdy nie wyłączam, jeśli słyszę ich w radio, których płyty mam na półce i w samochodzie, i których mogę słuchać na okrągło tygodniami (nie żartuję). Z kobiet to: Aga Zaryan, Katarzyna Groniec, Norah Jones.
 6. Ulubiony piosenkarz: Z panami mam jak wyżej, a non stop obecni są: Michał Bajor i Zbigniew Wodecki.
 7. Ulubiony zespół: Bon Jovi (słuchany w tym momencie w aucie już od trzech tygodni), Dżem, Nirvana, Metallica.
 8. Twój znak zodiaku: Baran.
 9. Czy masz rodzeństwo: Tak, starszego brata i młodszą siostrę.
 10. Ulubiony kolor: Czarny, niebieski, czerwony – we wszelkich odcieniach.
 11. Ulubiony aktor: Hugh Grant, Daniel Craig.
 12. Ulubiona aktorka: Sandra Bullock, Julia Roberts, Meryl Streep.
 13. Ulubiony film: Lubię oglądać, ale nie mam takich, do których jakoś często wracam. Za to bajki dla dzieci, takie na przykład “Trolle” czy “W głowie się nie mieści”, mogę oglądać w kółko.
 14. Ulubiony serial: Bezapelacyjnie wygrywają wszystkie z serii CSI – Kryminalne zagadki. Lubię też te spod znaku Marvela.
 15. Jakie masz hobby? Rękodzieło, chociaż ostatnio kompletnie nie mam na nie czasu.
 16. Ulubiona książka: Jak z filmami, jednej nie ma. Namiętnie czytałam sagę o wiedźminie Sapkowskiego i Harry’ego Pottera. Gdzieś mnie ciągnie w stronę magii 🙂
 17. Ile masz wzrostu? 160 cm.
 18. Ile masz lat? 41 i pół.
 19. Ulubiony przedmiot w szkole: A w której? W podstawówce – biologia i język rosyjski. W liceum – niemiecki i rosyjski. Na studiach – wszystkie psychologie.
 20. Jaki sport uprawiasz? Na stałe żadnego. Ale czasami biegam, jeżdżę na rowerze, wędruję.
 21. Czy masz zwierzątko? Czarnego kota, którego przyniosłam do domu 10 lat temu. A powolutku zaczyna mi się marzyć pies.
 22. Jakie jest twoje ulubione ubranie? Na sportowo: T-shirt, spodnie, koszula albo bluza, ewentualnie dzianinowa sukienka. Ale obcasy też mam 🙂
 23. Co najbardziej lubisz jeść? Makarony i naleśniki – na słodko i słono, tak często, jak tylko się da.
 24. Jak wygląda twój pokój? W sumie to nie wygląda. Bo go nie mam. Ale mój kąt to małe biurko, komputer, szuflady, które są pełne drobiazgów i papierów, na ścianie planer na cały rok, a do tego wszędzie notatki, książki, zeszyty z pomysłami, pomoce do zajęć (właśnie wycięte i czekające na spakowanie). Jednym słowem – artystyczny bałagan, w którym doskonale się odnajduję i w którym świetnie mi się pracuje 🙂
 25. Wygrałaś 100 000 000 i co teraz? O ho ho 🙂 Pojęcia nie mam! Na pewno zaszalałabym na Siepomaga.pl i to poważnie 😛 Chciałabym też mieć takie miejsce, w którym będę mogła prowadzić warsztaty dla rodziców, nie typowy gabinet logopedyczny, ale miejsce spotkań – duże, przestronne, wygodne, dobrze wyposażone.

Pamiętacie “złote myśli”? Macie ochotę odpowiedzieć na któreś z pytań?